۹ نشانه کمبود منیزیم در بدن

۹ نشانه کمبود منیزیم در بدن
سلامت آنلاین- منیزیم یک ماده معدنی اساسی در بدن است که کمبود آن می تواند زندگی شما را به خطر بیندازد. بنابراین باید همواره میزان آن را در خون بررسی کرده و از کمبود آن در بدن جلوگیری کنید.

به گزارش سلامت آنلاین ، تقریبا همه افراد در زندگی خود دچار بی خوابی، افسردگی، سردردهای میگرنی، یبوست،عطش شدید و خستگی بیش از حد شده اند و خیلی ها آن را بخشی از زندگی پرمشغله امروزی و ناشی از روال طبیعی آن می دانند اما این عوارض می توانند نشانه هایی از یک مشکل ساده کمبود منیزیم در بدن ایجاد شوند که در صورت تشخیص با رعایت یک رژیم غذایی مناسب و یا در صورت لزوم مصرف مکملهای دارویی قابل جبران است. تحقیقات اخیر نشان داده اند که تقریبا ۷۰ درصد علایم ذکر شده به دلیل کمبود منیزیم ایجاد می شوند.
منیزیم یک ماده معدنی ضروری است که نقشی حیاتی در بیش از ۳۰۰ واکنش آنزیمی مختلف که روزانه در بدن روی می دهد، ایفا می کند. مطالعات انجام شده نشان داده اند که منیزیم می تواند به داشتن یک خواب راحت شبانه و کاهش دردهای مزمن، خستگی بیش از حد، نوسانات خلق و خو و سردردهای میگرنی کمک کند. برخی نشانه های کمبود منیزیم در بدن عبارتند از:
کم خوابی
مطالعات نشان داده اند هنگامی که سطح منیزیم بدن بسیار کم است، به خواب رفتن بسیار سخت خواهد شد. مقدار منیزیم در بدن با عملکرد طبیعی سیستم عصبی در ارتباط است بدین صورت که منیزیم با کمک به درمان اختلالات خواب سیستم اعصاب مرکزی را حمایت می کند. منیزیم نوعی فرارسان عصبی در مغز به نام گاما آمینو بوتیریک اسید را افزایش می دهد. (فرارسانهای عصبی نوعی ماده شیمیایی هستند که موجب انتقال انگیزه ها و پیام ها در اعصاب می شوند). افزایش این ماده شیمیایی در مغز باعث تمدد اعصاب شده و سیستم عصبی را با افزایش کیفیت و تنظیم مقدار خواب به استراحت و آسودگی فرا می خواند. مطابق با تحقیقات انجام شده مصرف ۵۰۰ میلی گرم منیزیم در طول ۸ …

اخبار پیشنهادی:

۹ نشانه کمبود منیزیم در بدن

Let’s block ads! (Why?)