«علی کریمی» می تواند «زیدان» شود؟

علی کریمی در فوتبال ایران جایگاهی همچون «زیدان» در فرانسه دارد. جادوگری که به تازگی هدایت سپیدرود رشت را بر عهده گرفته است. تیمی که متعلق به سرزمین پدری «علی کریمی» گیلان است. تماشاگران و هواداران فراوانی دارد و قرمز هم میپوشد. از قرار معلوم تا حدودی مشکلات مالی این باشگاه هم رفع شده است و میماند! علی کریمی.

مهدی یکتا – مثلی در فوتبال وجود دارد که می گوید: «معمولاً بازیکنان بزرگ مربیان بزرگ نمی شوند».
پله، مارادونا، پلاتینی و… مصداق بارز این مثل هستند، اما مثال نقض هم وجود دارد. کمتر کسی تصور می کرد «زین الدین زیدان» مربی شود چه رسد به آن که مربی رئال مادرید و فرد موفقی در این عرصه شود، اما این اتفاق افتاد! چه طور؟
زین الدین زیدان قبل از سرمربی شدن نقش های مختلفی در رئال مادرید بر عهده گرفت. او مشاور سرمربی بود. به دانشگاه رفت و در حوزه مدیریت ورزش تحصیل کرد. به آکادمی باشگاه رفت و توانایی هایش را در تیم های پایه به عنوان مربی محک زد و… بالاخره دستیار سرمربی و در نهایت سرمربی رئال مادرید شد. در مورد موفقیت او خیلی ها تردید داشتند گرچه می دانستند بهترین هافبک ۵۰ سال اخیر دنیا بوده است. «زیدان» اما بر همه تصورات خط بطلان کشید. او رئال مادرید را قهرمان لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا کرد و برای اولین بار در سال های اخیر این عنوان را تکرار کرد.
گرچه مدتی است رئال زیدان دچار افت شده است ولی این چیزی از ارزش های اوکم نمی کند. آنچه این مطلب را به درازا می کشاند «زین الدین زیدان» نیست. «علی کریمی» است که در فوتبال ایران جایگاهی همچون «زیدان» در فرانسه دارد. جادوگری که به تازگی هدایت سپید رود رشت را بر عهده گرفته است. تیمی که متعلق به سرزمین پدری «علی کریمی» گیلان است. تماشاگران و هواداران فراوانی دارد و قرمز هم می پوشد. از قرار معلوم تا حدودی مشکلات مالی این باشگاه هم رفع شده است و می ماند! علی کریمی.
او باید دوران کار در نفت تهران و حواشی به …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)