مدیرعامل موسسه ثامن تغییر کرد

مدیرعامل موسسه ثامن تغییر کرد

آیا تغییر سه باره مدیرعامل موسسه مالی اعتباری ثامن، می تواند گره از مشکلات سپرده گذاران بسیار صبور و محجوب این موسسه باز کند؟
به گزارش سایت خبرفوری به نقل خبرگزاری ایلنا، در روزهای اخیر، خبری بدین مضمون در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود : «خبر خوش برای سپرده گذاران ثامن: محمود رهنما به ثامن می رود». این خبر در حالی منتشر شد که مشابه خبری با همین مضمون، حدود سه ماه و نیم قبل منتشر شد اما نتیجه آن، محدودترشدن دسترسی به پول برای آن دسته از سپرده گذارانی شد که به پول خود نیاز فوری داشتند.
داستان موسسه مالی ثامن از اواخر خرداد گذشته بر سرخط خبرهای رسانه ها نشست؛ یعنی زمانی که خبر ادغام این موسسه با بانک مهر اقتصاد و موسسه کوثر مطرح شد؛ و از آنجایی که در آن مقطع، به طور همزمان مشکلات موسسات بدون مجوزی همچون آرمان، وحدت و فرشتگان به اوج خود رسیده بود، سپرده گذاران ثامن نیز نگران از سپرده شان، عازم شعبات شدند تا قبل از آنکه به سرنوشت افرادی که هر روز مقابل موسسات مالی مذکور تجمع و اعتراض می کردند، دچار شوند، پول خود را خارج کنند. اما این تازه آغاز ماجرا و مشکلات برای آنان بود. با شدت گرفتن مراجعه مردم به ثامن،مسئولان بانک مرکزی نیز به میدان آمدند تا با گفتن: «مردم نگران سپرده هایشان نباشند»، آرامش را به این موسسه بازگردانند که تا حدی موفق شدند اما این اتفاق در درازمدت رخ داد و تا سه ماه بعد، اگر چه دیگر از ازدحام های قبلی مقابل شعبات و داد وفریادها خبری نبود اما مردم برای گرفتن پول خود در صورتی که نیاز ضروری داشتند، باید هفت خوان رستم را می گذراندند. یعنی مدرکی دال بر بیماری، قولنامه خرید خانه و یا نامه ای از یک …

اخبار پیشنهادی:

مدیرعامل موسسه ثامن تغییر کرد

Let’s block ads! (Why?)