پسربچه ۷ ساله نابینا، یکباره بینا شد

پسربچه ۷ ساله نابینا، یکباره بینا شد

سلامت آنلاین- پسربچه ۷ ساله ای که بر اثر از دست دادن بخش بصری مغز خود، از زمان نوزادی نابینا شده بود، با به دست آوردن یکباره بینایی اش تعجب پزشکان را برانگیخت.

به گزارشسلامت آنلاین ، این پسربچه هفت ساله استرالیایی به دلیل ابتلا به نوعی ناهنجاری متابولیکی که باعث از بین رفتن قشر بصری مغز او شده بود، دو هفته پس از به دنیا آمدن، نابینا شد. اما در نهایت تعجب، پس از هفت سال بدون آنکه قشر بینایی مغز ترمیم شده باشد قادر به دیدن شد و می تواند براحتی انسانها را تشخیص داده و حتی فوتبال بازی کند.
به گفته پزشکان این اولین نمونه در کل جهان است که یک شخص بدون داشتن قشر بصری مغز قادر به دیدن شده و هیچ توجیه علمی و پزشکی برای آن وجود ندارد. تنها توجیه پزشکان این است که چون در دوران نوزادی و سن خیلی کم این اتفاق افتاده، طی مراحل رشد، مغز مسیر بینایی خود را تغییر داده و خودش را با شرایط جدید وفق داده است. طبق این نتایج اگر نابینایی در سن بالاتر ایجاد شده بود، شاید مغز قدرت انطباق بسیار کمتری داشت و او هرگز قادر به دیدن نمی شد. پزشکان امیدوارند که با مطالعه بیشتر روی این نمونه، راهی به سوی ایجاد بینایی در افراد نابینا بگشایند.( سلامت آنلاین / ترجمه ثنا حاجیخانی)

اخبار پیشنهادی:

پسربچه ۷ ساله نابینا، یکباره بینا شد

Let’s block ads! (Why?)