پسر «عبدالله صالح»: انتقام خون پدرم را می گیرم

پسر «عبدالله صالح»: انتقام خون پدرم را می گیرم
رسانه های سعودی بیانیه ای منسوب به پسر ارشد رئیس جمهور مخلوع یمن در سال ۲۰۱۱، منتشر کردند که در آن، انقلابیون این کشور به انتقام گیری تهدید شده اند.

خبرگزاری فارس: «احمد علی عبدالله صالح» پسر ارشد «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور اسبق یمن و رئیس حزب کنگره مردمی یمن که کشته شد، پس از آنکه به ریاض رسید، اعلام کرد که انتقام خون پدرش را خواهد گرفت.
برخی رسانه های سعودی از جمله «الاخباریة» و «العربیة» با انتشار بیانیه ای منسوب به احمد علی عبدالله صالح نوشتند که وی پس از آنکه به ریاض رسید، اعلام کرد: شخصا نبرد علیه نیروهای الحوثی در یمن را هدایت خواهم کرد.

به نوشته این رسانه ها، احمد در ادامه تاکید کرد که این نبرد را تا خارج کردن آخرین حوثی ها از یمن، ادامه خواهد داد و خون پدرش، جهنمی برای دنباله روهای ایران در یمن خواهد شد.
وی در ادامه از طرفداران پدرش خواست تا به نبرد علیه انصارالله ادامه دهند و یمن را از «شبه نظامیان حوثی – ایرانی بازپس گیرند.
احمد علی عبدالله صالح که گزینه پدرش برای رسیدن به قدرت در یمن بود، انصارالله را مزدوران ایران توصیف کرد و با قرار گرفتن در جبهه سعودی ها، خطاب به انقلابیون یمن که تا همین اواخر، پدرش در کنار آنها قرار داشت، گفت: سه سال است که در یمن فساد به پا کرده اید. اما پدرم مقابل مزدوران ایران در یمن ایستاد.
این اظهارات پس از انتشار خبر مرگ علی عبدالله صالح و تایید آن از سوی حزب کنگره مردمی و سپس وزارت کشور یمن منتشر شد و رسانه های سعودی مدعی ورود احمد به ریاض شدند و این بیانیه را منسوب به او کردند.
احمد علی عبدالله صالح، متولد ۱۹۷۴ و پسر ارشد رئیس حزب کنگره مردمی یمن است که در دوره ریاست جمهوری پدرش، فرماندهی گارد ریاست جمهوری را برعهده داشت و علی عبدالله به دلیل تلاشش برای وراثتی کردن حکومت در یمن و رساندن پسرش به کرسی قدرت در سال ۲۰۱۱ با …

اخبار پیشنهادی:

پسر «عبدالله صالح»: انتقام خون پدرم را می گیرم

Let’s block ads! (Why?)