عدم تأیید پایبندی ایران به برجام اشتباه است

فارس: روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در سرمقاله خود تحت عنوان «به چه دلیل عدم تأیید پایبندی ایران به برجام، ایده بدی است» نوشت، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هفته آینده گزارش خود درباره پایبندی ایران به توافق هسته ای ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) را اعلام می کند.
این گزارش به گزارش اخیر روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» اشاره کرد و نوشت، واشنگتن پست روز پنجشنبه گزارش کرد که ترامپ قصد دارد پایبندی ایران به برجام را مورد تأیید قرار ندهد.
نیویورک تایمز سپس با اشاره به این موارد نوشت، عدم تأیید پایبندی ایران به برجام اشتباه است و در نهایت مشخص می شود که گامی است که مخالفت و دشمنی ایران، یک قدرت بزرگ منطقه ای، را به همراه خواهد داشت و موجب اشاعه تسلیحات هسته ای در سراسر جهان می شود.
نیویورک تایمز در بخشی از گزارش خود توضیح داد که عدم تأیید پایبندی ایران به برجام در واقع، کارآمدی این توافق هسته ای را نادیده می گیرد. هدف برجام در واقع جلوگیری ایران از تولید سلاح هسته ای بود و منتقدان این حقیقت را نادیده می گیرند که برجام چنین کاری را انجام می دهد و آژانس بین المللی انرژی اتمی که با دقت زیاد بر فعالیت های ایران نظارت دارد و حتی وزارت خارجه خود ترامپ نیز این مسئله را تأیید کرده اند.
این گزارش در توضیح دلایل خود در خصوص بد بودن ایده عدم تأیید پایبندی ایران به برجام نوشت که این اقدام ترامپ موجب دلسرد شدن همپیمانان آمریکا میی شود و اوضاع بد با کره شمالی را بدتر می کند.
نیویورک تایمز اینگونه نوشت، اگر آمریکا از توافق هسته ای کناره گیری کند، دیگر طرفین گروه ۱+۵ یعنی (انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)