سیف: در کشور موسسه مالی غیرمجاز نداریم

رئیس کل بانک مرکزی در مورد وضعیت فعلی موسسات مالی که اخیرا دچار مشکل شده بودند توضیحاتی را ارائه داد.
به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، ولی الله سیف درمورد مشکلات سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج اظهار کرد: به موسسه ثامن الحجج خط اعتباری اختصاص دادیم و اعتباراتی که تابحال هم به سپرده گذاران پرداخت شد از محل همین خط اعتباری تامین می شود.
بر اساس این خبر، رئیس کل بانک مرکزی گفت: تا سپرده ۳۵ میلیون تومان را همان ابتدا پرداخت کردیم و در مرحله دوم هم سپرده های تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان را در یک بازه زمانی مشخص پرداخت می نماییم و در مراحل بعد سپرده های ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومانی هم پرداخت می شود. دارایی های این موسسه شناسایی و ارزیابی می شود و متناسب با آن دارایی های مابقی طلبکاران تسویه می گردد.
سیف تاکید کرد: برای ۳ موسسه مالی غیرمجازی که در کشور وجود داشتند هم تصمیم گیری کردیم و دیگر در بازار پولی مان موسسه غیرمجاز مطرحی نداریم. نسبت افزایش معوقات بانکی هم از ۱۴.۵ درصد به ۱۱.۵ درصد یعنی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.
به گزارش جامعه خبر، رئیس بانک مرکزی در پاسخ به اینکه مشکل انجام اینکار مشکل در روابط بانکی است، گفت: بله مشکل از روابط بانکی است البته به تدریج گشایش هایی در حال انجام است و به محض اینکه به وضعیت مورد نیاز برسیم اینکار را انجام می دهیم.
خبر روز را با جامعه خبر دنبال کنید. /

Let’s block ads! (Why?)