انتقام گیری سخت از «مهران مدیری»

فردا/ دو روزنامه ایران و آفتاب یزد در حرکتی هماهنگ در شماره امروز خود به مهران مدیری و برنامه دورهمی حمله کردند تا حامیان رسانه ای «تدبیر و امید» باز هم نشان دهند که تحمل هیچگونه انتقادی را ندارند؛ حتی اگر این انتقاد از جانب محبوب ترین کمدین تلویزیون مطرح شده باشد.
مهران مدیری که در طی چند وقت اخیر به واسطه انتقادهای گاه و بیگاهش از عملکرد ضعیف دولت یازدهم مورد حمله هواداران حسن روحانی قرار گرفته است؛ این روزها و با پشت سرگذاشتن روزهای ابتدایی اکران اثرش مورد حمله گسترده هواداران دولت قرار گرفته است.
رسانه های این جریان که این روزها فارغ از هرگونه اظهارنظر فنی و سینمایی، صرفا به واسطه انتقادات مهران مدیری از دولت محبوبشان، به طرز غیرمعمولی به اولین ساخته سینمایی آقای کمدین حمله می کنند؛ هر بار با پیدا کردن بهانه ای جدید راهی برای تخریب مدیری و اثرش پیدا می کنند.
روزنامه دولتی «ایران» مدتی پیش با نگارش گزارشی تند و تیز به «ساعت ۵ عصر» مدیری و تلاش تیم سازنده این اثر برای رکوردشکنی انتقاد کرده بود و حالا در تازه ترین شماره خود باز هم با پیدا کردن بهانه ای دیگر دست به تخریب مدیری و اثرش زده است.
این روزنامه که به عنوان ارگان رسمی رسانه ای دولت باید به موضوعات مهم و اساسی فرهنگی کشور بپردازد، با انتخاب تیتر «دورهمی برای تمجید و مجیزگویی» باز هم به مهران مدیری و برنامه اش حمله کرده است. در بخشی از گزارش این روزنامه آمده است: «نوبت به حضور میهمان روی سن می رسد: «آن هم چه میهمانی، درجه یک، خوش آتیه و….» با این تعابیر مهران مدیری از نگین معتضدی می خواهد که روی سن حاضر شود؛ بازیگری که برای یکی از همراهان حاضر در میهمانی خانوادگی ما بواسطه حضور در مجموعه «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» شناخته شده است اما صحبت های نگین معتضدی که شروع می شود دلیل دعوت او به این «دورهمی» روشن تر می شود: همکاری با مهران مدیری در سریال شبکه نمایش خانگی «ویلای من».
این بازیگر جوان در آغاز از دیدار با مدیری به عنوان بهترین اتفاق زندگی اش یاد می کند و در ادامه از ذوق زدگی اش از دعوت به همکاری با مدیری و به تعبیر او «ابر مرد طنز ایران» در این مجموعه می گوید. معتضدی می گوید که از دیدن مهران مدیری نزدیک بوده سکته کند، چرا که از سال ها قبل مدیری اسطوره او بوده است. صحبت ها حول محور تعریف و تمجید از مجری برنامه می گذرد و سکوت های مهران مدیری که تشویق حاضران را به نشانه تأیید در پی دارد. تنها یک سوم میانی برنامه را دیده ام و آنچه از دقایقی از این «دورهمی» در ذهنم به شکل پررنگ ثبت شده تعریف های گل درشت میهمان و شرکت کنندگان از مهران مدیری است. یکی از همراهانم در دورهمی خانوادگی می گوید مهران مدیری شخصیت های مجیزگوی «شب های برره» را بر اساس همین آدم های جامعه ساخته است. با بی حوصلگی از این حجم تعریف و تمجید، نخستین تجربه تماشای برنامه تلویزیونی «دورهمی» برای من هم ناتمام، تمام می شود و حاصل آن یک سؤال با پاسخی روشن و آشکار است؛ اینکه چطور آنتن تلویزیون فرصتی برای «دورهمی» دوستان این کارگردان و تعریف و تمجید از او می شود و رابطه احتمالی پخش این برنامه در آمار مخاطبان اکران همزمان نخستین تجربه بلند سینمایی او؟»
البته حمله رسانه های حامی دولت به مهران مدیری و برنامه اش صرفا محدود به ارگان رسمی رسانه ای دولت نمی شد چرا که روزنامه اصلاح طلب «آفتاب یزد» نیز در شماره امروز خود و در حرکتی هماهنگ با انتشار یادداشتی تند و تیز به مهران مدیری حمله کرد.
در بخشی از این یادداشت که با تیتر «مگر «دورهمی» ملک مطلق مدیری است؟» منتشر شده، آمده است: برنامه «دورهمی» دو شب پیاپی میزبان دو بازیگر فیلم سینمایی مهران مدیری بود. شامگاه جمعه برنامه «دورهمی» با اجرای مهران مدیری در حالی در شبکه نسیم به روی آنتن رفت که دو شب پیاپی این برنامه میزبان دو بازیگر فیلم سینمایی «ساعت ۵ عصر» به کارگردانی مهران مدیری بود. سه شب پیش امیر جعفری که البته بازیگر مطرح و شناخته شده سینما، تئاتر و تلویزیون است و نیازی به حضور در برنامه های اینچنینی برای بیشتر مطرح شدن ندارد و این روزها علاوه بر «ساعت ۵ عصر» فیلم سینمایی «اکسیدان» را نیز روی پرده دارد مهمان مدیری در این برنامه شد. شامگاه جمعه نیز نگین معتضدی دیگر بازیگر اولین سینمایی مدیری که البته به اندازه جعفری هم در میان عموم مردم شناخته شده نیست در «دورهمی» حاضر شد. او پیش از این نیز در سریال «ویلای من» که در شبکه نمایش خانگی توزیع شد با مدیری همکاری داشت. حضور پشت هم این دو بازیگراین سوال را در ذهن به وجود می آورد که مگر برنامه «دورهمی» که از آنتن رسمی تلویزیون پخش می شود ملک شخصی کارگردانی است که به راحتی می تواند برای تبلیغ فیلمش هم که شده پشت سر هم بازیگران فیلم اش را به برنامه ای که در تلویزیون دارد دعوت کند.»
به نظر می رسد در روزهای آینده و با افزایش فروش فیلم مهران مدیری در سینماها حملات پیاپی رسانه های حامی دولت به مدیری و کارهایش بیشتر شود.
با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

Let’s block ads! (Why?)